شب چله با هزار بافتنی اهدایی 1395 در استان یزد

photo_2016-11-03_20-45-50

درود بر آنان که با بافتن تار و پودی از دوستی در شب میلاد مهر، شادی را به لب و گرما را به تن کودکان نیازمند بخشیدند و در این هیاهوی روزمره گی و رسانه های نوین ، هم میهنان ناتوان خویش را فراموش نکردند و بی تفاوت از کنارشان نگذشتند.
این پروژه که هرسال در شب چله و پایان آذرماه برگزار می گردد در نخستین سال خود به پیشنهاد برخی از هم میهنان تبریزی و همدانی مطرح شد و جان گرفت! مردمی که در شرایط کمک مستقیم به آسیب دیدگان زمین لرزه ورزقان نبودند راهنمایی شدند تا در یکی از بخش های :
– خرید کاموا و مواد اولیه.
– جابجایی کامواها به دست هنرمندانی که با دست می بافند.
– کمک مالی برای خرید مواد اولیه.
– آگاهی رسانی به دیگر افرادی که توانایی کمک به ما را داشتند ، بیشتر در کنار ما باشند.
در 1391 حدود 400 بافتنی با هنر دست مردم از همدان گرفته تا تهران و تبریز گردآوری شد و در کاروان بزرگ و گسترده شب چله از سوی بنیاد فرزندان که به 11 روستا یاری رسانی گسترده ای شد، بین کودکان و نوجوانان روستایی پخش گردید.
در سال 1392 این طرح در بیمارستان مرکز طبی کودکان و به همراهی کودکان بیمار انجام گرفت.
در گام بعدی و سالی دیگر، با تبلیغات و سابقه ای درخشان در این طرح، از تهران تا تبریز و شاهرود و اصفهان و گرمسار و بابل و رشت و کاشان و اهواز و… 1000 تکه از دست بافت های مردم هنرمند ایران پس از طی روندی یک ماهه از آغاز مهرماه، گردآوری شد و این بار به سراغ کودکان و نوجوانان کوره های آجرپزی جنوب تهران ( قاسم آباد و محمود آباد و … ) رفتیم تا دل اقشار محروم جامعه را شاد کنیم.
در پاییز 1394 با شناخته تر شدن ، قدرتمندتر شدن و بیشتر شدن اعضا و هواداران بنیاد فرزندان ایران زمین در شهر های : تهران – اصفهان – یزد – کرج – بابل – رشت و… این پروژه در سه گام و سه هفته در کنار پخش خوراکی، بخاری، و انواع پوشاک و برنامه های فرهنگی آموزشی و… با گردش مالی بالغ بر 500.000.000 ریال به ثمر نشست و در بیش از 18 رسانه خبری بویژه بخش “قلعه سیمون” در جنوب تهران رسانه ای گشت و سرانجام هم چند ماه پس از آن این روستا کاملا از نو بازسازی گشت.
و اما در پاییز سال 1395 بر آن هستیم تا مانند سالهای گذشته در چندین نقطه و شهر از میهن مان دست به یاری پایه ای و اساسی و نه فقط صرفا اهدای چند بافتنی دست دوز به مردم باشیم.
نام مسولین پروژه در یزد:
الهام خدابنده
@elhamkh64
مرجان خدابنده
شماره تماس: 09199203464
@marjan_khodabande

سوپر گروه مربوطه :
https://telegram.me/joinchat/A9mMgD4OaikKztOK5b7I-w

# هشتگ های شب چله با هزار بافتنی 95:
#بنیاد_فرزندان_ایران_زمین
#شب_چله_1000_بافتنی

برچسب ها

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “شب چله با هزار بافتنی اهدایی 1395 در استان یزد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

حامیان ما