شبکه های اجتماعی

حامیان ما

فرزندان ایران زمین کیستند

مقدمه و شکل گیری بنیاد فرزندان ایران زمین
با سلام و درود؛
درست در سال 1386 بود که عده ای از دانشجویان کشور بویژه در تهران، به فکر درست کردن و پایه ریزی یک بنیاد بزرگ فرهنگی – خیریه که بسیاری از کارها در آن امکان انجام شدن دارد ، افتادند.
این چند جوان برای کسب تجربه و آگاهی بیشتر و ملموس بودن وضعیت کاری سازمان های مردم نهاد بویژه در بخش فرهنگی و خیریه به عضویت بسیاری از این سمن ها درآمدند و تا سال 1389 آموزش های لازم و مورد نیاز و تجربه های کافی برای راه اندازی یک بنیاد بزرگ را فراگرفتند.
از سال 1389 تا سال 1391 بود که تئوری ها و طرح ها و پروپوزال کلی انجام کارهایی که مورد نیاز بود و جذب نیروهای متخصص و آشنایی هرچه بیشتر با افراد با سابقه و استادان اهل فن و با دانش و و فعال ، ادامه داشت و فرزندان ایران زمین در 21 امرداد ماه 1391 همزمان با رویداد زمین لرزه ورزقان و آسیب دیدن حدود سیصد روستا در نواحی گسترده ای از آذربایجان شرقی، ایجاد شد.
اساسنامه ، هیئت موسس ، هیئت مدیره ، لایه 2 و لایه 3 :
اعضای هیئت موسس و هیئت مدیره و همچنین افرادی که به صورت تمام وقت در دفترهای بنیاد مشغول به فعالیت هستند در لایه ای به نام “هسته مرکزی” قرار می گیرند یعنی تمامی تصمیم گیری های اصلی و حیاتی ، تبیین مبانی راه ها و برنامه ها ، هدف گذاری ها و تعیین چشم اندازهای کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت و انجام همکاری ها و اعزام تیم های اضطراری و تایید یا تکذیب نهایی برای تصمیماتی که نمایندگان دیگر شهرها می گیرند، افزودن اعضای جدید ، سمت ها و پست های افراد مختلف ، عزل و نصب افراد در سمت ها به عهده هسته مرکزی می باشد.
در لایه 2 بنیاد فرزندان، حدود 150 تن از یاران و دوستان همراه هستند که بصورت داوطلبانه فعالیتی که در حیطه تخصصی و یا جزو علایق آن هاست انجام می دهند.
در لایه 3 اعضایی که دورادور برگه های اجتماعی بنیاد را پیگیری کرده و در پروژه هایی که مورد علاقه ایشان است، همکاری می کنند و فقط بصورت مقطعی و موردی و در کل از آگاهی و نزدیکی کمتری نسبت به لایه 2 هستند ، جای دارند که تا تبیین این نوشتار ( تابستان 1394 ) تعداد ایشان حدود 8000 نفر می باشند.
– بر پایه آمارگیری های بدست آمده و ارقام گوناگون و تحلیل ها و بررسی ها تا کنون در این سه سال حدود 80.000 نفر بصورت مستقیم با بنیاد فرزندان ایران زمین و فعالیت های ایشان در کشور ایران آشنایی دارند.
نشست های هیئت موسس ، هیئت مدیره ، عمومی و اضطراری :
برپایه اساسنامه بنیاد علاوه بر برگزاری کنفرانسهای اینترنتی بصورت یک شب در میان بین اعضای هیئت موسس و هیئت مدیره برای بررسی گزارش ها و مسایل و رویدادهای ثابت روزمره ، در پایان هر 10 روز یک نشست خصوصی برای مدیران برگزار می گردد برای بررسی مبانی کارها و پیشرفت ها و خط سیر اعضا و طرح های گوناگون که بسیار گسترده است و در صورت رسیدگی نکردن و نبود نظارت دقیق و مرتب، از کنترل و مسیر اصلی و آرمانی که بر آن پایه راه مشخص شده ،خارج می شود.
نشستی هر 3 هفته یعنی سه بار در هر دو ماه، از نشست مدیران برای عموم اعضا و و طرح نظرها و پیشنهادها و گزارش ها و انتقادات و آشنایی بیشتر اعضای عمومی و احتمالا تازه وارد با هم و درست کردن فضای دوستانه ای بین اعضای لایه 2 ( اعضایی در حدود 150 تن که کارهای عمومی بنیاد را بصورت داوطلبانه انجام می دهند) خواهیم داشت.
همچنین پس از وقوع سوانح و برای اعزام کاروان های واکنش سریع و تیم های شناسایی، بسرعت پس از پخش خبر و هماهنگی های لازمه به کارشناسان هر بخشی که به ایشان مرتبط است دعوت به حضور در نشستی اضطراری برای بررسی ابعاد ماجرا و بهترین واکنش ها انجام خواهد شد.

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “فرزندان ایران زمین کیستند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tehran

Fair
رطوبت : 31
سرعت باد :
8.05 کیلومتر بر ساعت
15 °C
12 19
24 Mar 2016
14 22
25 Mar 2016

نظر سنجی

نظر شما راجع به این قالب چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

بیشترین بازدیدها