شبکه های اجتماعی

حامیان ما

فیلیپین

سیل و توفان “هایان” فیلیپین :

در آذرماه 1392 شاید بتوان گفت بزرگترین سیل و توفان تاریخ کنونی کره زمین، در آسیای شرقی بویژه بر روی کشور و جزایر بسیار زیاد فیلیپین روی داد. توفانی با سرعت 370 کیلومتر بر ساعت و با ارتفاعی معادل 7 متر که بسرعت قربانیان فراوانی برجای گذاشت و هنگامی که تعداد کشته شدگان از 7000 نفر گذشت ( که این تعداد در چند روز خود نمایانگر بروز یک فاجعه بسیار بزرگ را خبر می داد) تیم امداد نجات بنیاد بهمراه بخش بین الملل خود، اقدام به روانه کردن کاروان نیروی انسانی برای یاری به هم نوعان خود، کردند.
در این کاروان با همکاری انجمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی کشور و همچنین هماهنگی وزارت خارجه و اتباع بیگانه کشور، تیمی دو نفره از ایران که یکی از تنها کشورهای غرب آسیا و خاورمیانه برای یاری رسانی در بین تیم های بین الملل امداد نجات بود، بمدت نزدیک به دو هفته در شهر “تاکلوبان” فیلیپین که اوج منطقه آسیب دیده از توفان بود، مستقر شدند.
این تیم دو نفره در آغاز، کار خود را بعنوان آموزش دهندگان به بومیان و با همکاری تیم بین المللی، برای بسته های بسیار زیاد خوراکی – پوشاکی – بهداشتی و … آغاز کردند و هزاران بسته اهدایی را بوسیله یک خط تولید در یکی از بزرگترین مدارس آسیب دیده که حال دیگر مقر تیم های امدادرسانی بود، پیگیری کردند.در گام دیگر این تیم طرحی ارایه کرد مبنی بر مسقف کردن بسیاری از خانه هایی که آسیب آنچنانی ندیده بودند ولی بعلت بارانهای موسمی و بسیار شدید و با حجم بالا، دیگر امکان بهره وری از آن ها نبود و با تایید سرتیم بین المللی و دادن امکانات و هیئت همراه به تیم ایرانی بیش از ده ها خانه را در منطقه 99 تاکلوبان که از مخروب ترین مناطق بود را انجام دادند . در تمام مدت 2 هفته اقامت این تیم در تاکلوبان هر روز غروب با زمان فرارسیدن تاریکی ( بعلت نبودن هیچ گونه انرژی مانند آب . گاز . برق و… ) اطلاعات مفیدی که در تجربه های زمین لرزه های ایران داشتند با دیگر تیمها به اشتراک می گذاردند و میزان بهره وری دانشی تمامی گروه، بالا می رفت. تیم ایرانی بعلت شیوع بیماری های واگیر دار و فرار زندانیان محکوم به اعدام بعلت قتل و تجاوز و… و همچنین نبود امنیت اولیه و عدم توان ارتش و پلیس برای مهار وضعیت موجود ، نتوانست بیش از 2 هفته در منطقه حضور داشته باشد.

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “فیلیپین”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tehran

Fair
رطوبت : 31
سرعت باد :
8.05 کیلومتر بر ساعت
15 °C
12 19
24 Mar 2016
14 22
25 Mar 2016

نظر سنجی

نظر شما راجع به این قالب چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

بیشترین بازدیدها