چهارمین سال زلزله ورزقان ( شب چهارم )

varzaghan

4 سال گذشت؛
زمین لرزه ای که چند صد روستای آذربایجان شرقی محدود هریس ورزقان و سرند را لرزاند و مردم ما را سیاه پوش کرد.
نهاد نوپایی به نام فرزندان ایران زمین که چند سالی بود تئوری، اساسنامه، مدیریت، فعالیت و چهارچوب هایش تعیین و با گروهی از جوانان خوش ذوق و دغدغه دار اجتماعی مدنی چیده شده بود، در این میان زاده شد تا یاری رسان باشد…
هرچه بیشتر می گذشت هم یاری ها و کمک های مردم فراوان تر می شد و هم ما می توانستیم با تسلط بر اعصاب و هیجان ها بیشتر بازده کاریمان را بالا ببریم همچنین با تیم های مردمی که شکل گرفته شده بود همکاری ها هرچه بیشتر می شد.
پس از چندین فقره از رویدادهای ناگواری که در هرج و مرج ها انتظارش می رفت، با پیشنهاد به فرماندار ورزقان توانستیم خروجی های اجناس و تیم ها را از مناطق آسیب دیده کنترل و نظارت کنیم، همچنین کم کم تا پایان هفته نخست تلاش داشتیم تا فقط اجناسی که از شهرهای گوناگون و فقط به نیت کمک می رسید را دریافت نکنیم بلکه با ارتباط برقرار کردن مستقیم با مردم به ایشان از اعلام نیازها دقیقا اجناسی که ملزوم هست را فراهم آوریم.
از رویدادها رسیدگی نسبی موارد پزشکی در بیمارستان های تبریز و شهرهای بزرگ پیرامون بود که هلال احمر توانسته بود پس ازین چند روز اوضاع بهداشتی پزشکی درمانی و دارویی را به نسبت خوبی به کنترل درآورد.
پس از بازدید از چند روستا متجب شدیم از پتوهای اهدایی مردم بر دامها! و جویای این مورد شدیم که متوجه شدیم بسیاری از روستاییان اعلام می کنند با از بین رفتن خانه و سرپناه در صورتی که دامشان نیز از بین برود ایشان به کلی نابود می شوند و حاضر هستند پتوی خود را به دام دهند!
از مشکلات بزرگ دیگر در بخش فنی مسئله انرژی بود که با زیرساخت ضعیف در کل این منطقه حتی پیش از زمین لرزه، اکنون دیگر وضعیت بسیار بحرانی شده بود.

یادمان نرود افرادی که تاریخ را نمی دانند مجبور به تکرار تمامی آن هستند!
پایان مرور شب چهارم از زمین لرزه ورزقان 24 امرداد ماه 1391 ( در همین راستا با ما در چند شب آینده همراه باشید )

برچسب ها

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “چهارمین سال زلزله ورزقان ( شب چهارم )”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

حامیان ما