چهارمین سال زلزله ورزقان ( ماه دوم )

varzaghan

4 سال گذشت؛
زمین لرزه ای که چند صد روستای آذربایجان شرقی محدود هریس ورزقان و سرند را لرزاند و مردم ما را سیاه پوش کرد.
نهاد نوپایی به نام فرزندان ایران زمین که چند سالی بود تئوری، اساسنامه، مدیریت، فعالیت و چهارچوب هایش تعیین و با گروهی از جوانان خوش ذوق و دغدغه دار اجتماعی مدنی چیده شده بود، در این میان زاده شد تا یاری رسان باشد…
در دومین ماه از زمین لرزه آذربایجان شرقی طبق پیش بینی مان اخبار کاملا به سردی گرایید و کمک های مردی بسیار کمتر شد، در این مدت ما مدام با برگزاری همایش ها، جشنواره ها و بازارچه های خیریه تلاش داشتیم تغذیه به محدوده منطقه های روستایی را همچنان ادامه دهیم و در این زمان کم کم دپوهایی که انجام گرفته بود را با توجه به کمبودهایی که هنوز متاسفانه وجود داشت و پوشش دهی کامل انجام نمی شد جبران نماییم.
خانه سازی ها چه دولتی و چه بصورت خصوصی در حال انجام گیری بود بصورت شیفت های پشت سر هم. دفترچه های هلال احمر نظم خوبی حتی بدون دیدار ما و نهادهای دولتی ایجاد کرده بود.
کاروان ها بعلت سرمای هوا و اینکه کمتر نیروهای انسانی مان را درگیر کنیم حتی تا نیمه های شب در روستاها پخش می شدند و اجناس را توزیع می کردند.
ما از تنها گروه های خصوصی و دولتی بودیم که هنوز در منطقه حضور داشتند و با داشتن نقشه های بسیار دقیق و جامع می توانستیم بیشتر کارایی را به نفع هم میهنان داشته باشیم.
یادمان نرود افرادی که تاریخ را نمی دانند مجبور به تکرار تمامی آن هستند!
پایان مرور ماه دوم زمین لرزه ورزقان مهر و آبان1391( در همین راستا با ما در چند شب آینده همراه باشید )

برچسب ها

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “چهارمین سال زلزله ورزقان ( ماه دوم )”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

حامیان ما