شبکه های اجتماعی

حامیان ما

کودکانه و جنگ

برج ميلاد ميزبان «کودکانه‌ي جنگ» شد
خبرنگار امرداد-فرزانه خسروي :
نگارخانه غربی برج میلاد شنبه نهم اسفندماه سال 1393خورشيدي، ميزبان آيين گشايش نمایشگاه عکس «کودکانه‌ی جنگ» بود.
در اين نمايشگاه آثار فرزاد حسن میرزایی، توسط بنیاد فرزندان ایران زمین با آرمان حمایت از کودکان جنگ زده عراقی و سوری، به‌نمايش درآمده است. فروش آثار در این نمایشگاه به سود کودکان آواره‌ی کمپ‌ها خواهد بود.
فرزاد حسن میرزایی، هنرمند کردتبار (کارگردان تياتر و سینما) ، ضمن خوشامدگویی به مهمانان از سوی کودکان کمپ آوارگان با زبان شیرین کردی، از انگیزه‌های خود در عکاسی مستند کودکان جنگ زده سخن گفت.
او افزود: شوند(:دلیل) آنکه عکس‌های وي به جای سیاه و تار بودن، مالامال از زندگی و نور است که انسان را سزاوار ستایش می‌دانند، نه سزاوار دلسوزي.
وی در پايان از بانو متین نعمت خواه (مدیر نمایشگاه)، و بنیاد فرزندان ایران زمین سپاسگزاري كرد.
سپس عبدالله سهرابی، نماینده ششم مجلس مریوان از دردها و رنج‌هایی که کردها از دهه‌ها پیش تا کنون در کشور همسایه تحمل می‌کنند، سخن گفت. وي همچنین افزودکه همیشه به آینده خوش‌بین است و مردم ایران زمین در آینده جلوی افرادی که آگاهانه یا مغرضانه نیت و قصد تفرقه‌افکنی و جدایی قومیت‌های ایران زمین را خواهند داشت با قدرت هرچه تمامتر خواهند ایستاد…
سپس یک فیلم سه دقیقه‌ای از دشواري‌ها و فجایای جنگ عراق و سوریه نمایش داده شد و در ادامه، گروه موسیقی ( شنو ) به خوانندگي ﺭﺍﻓﻊ ﺳﺮﺭﻭﺕ و با نوازندگی ساز (دیوان) توسط فرهاد سلیمانی نواهایی از موسیقی کوردی بادینی و سورانی را اجرا كردند.
پس از اجرای موسیقی، بیژن خاقانی راد، دبیرکل بنیاد فرزندان ایران زمین، پس از برشمردن برخی مشکلات هم‌تباران کُرد در کشور همسایه، در پاسخ به برخی انتقادات مردمی به برنامه‌های فراملی (:بین المللی) بنیاد پرداختند و از همه‌ي مردم خواستند که چكامه‌ي زیبای سعدی را با عمق جان بخوانند (بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند ). ایشان همچنین با بالا آوردن نمادین یک شاهنامه فردوسی، از جوانان هم نسل خود درخواست كردند که برای بازیابی هویت ملی ایرانی ، شاهنامه بخواند.
از جمله مهمانان ویژه برنامه، محسن بیگلری (نماینده مجلس بانه و سقز)، علی اکبر پدرام ، آرش سروری، حمید رضا یزدانی ، حسین التجا، احمد نصیرپور، توران زندی (از هیات مدیره‌ی جامعه کردهای مقیم مرکز)، مهناز رکنی، دکتر مهرداد مسیحا، پرسنل محترم بیمارستان فوق تخصصی مفید و… بودند.
همچنین چند قطعه تمبر یادمان( راه شاهنامه ) از سوي اکبر پدرام (نخستین دونده را شاهنامه) برای یاری‌رسانی به کودکان جنگ زنده، پیشکش شد.
این نمایشگاه از ۹ تا ۱۵ اسفند ماه در گالری غربی برج میلاد تهران دایر است و علاقمندان می‌توانند برای بازدید رایگان از این نمایشگاه از ساعت ١٤ تا ٢١ به نگارخانه غربی برج میلاد بروند.
همچنین شما می توانید پیوند خبرگزاری های گوناگون را مرتبط با این رویداد پیگیری بنمایید:

tehranmiladtower.ir

ketabak.org

iranboom.ir

amordadnews.com

پست های مرتبط ...

0 دیدگاه در “کودکانه و جنگ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tehran

Fair
رطوبت : 31
سرعت باد :
8.05 کیلومتر بر ساعت
15 °C
12 19
24 Mar 2016
14 22
25 Mar 2016

نظر سنجی

نظر شما راجع به این قالب چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

بیشترین بازدیدها